محل تبلیغات شماسيدمرتضي بختياري در مراسم رونمايي از علامت جمعي «احسان» براي فرش مددجويان که امروز برگزار شد، گفت: فرش توليدي توسط مددجويان کميته امداد با 35 سال سابقه به گستردگي جغرافياي ايران به عنوان يک محصول با کيفيت و متنوع در بازارهاي داخلي و بين‌المللي شناخته مي‌شود.
وي با اشاره به شعار سال جهش توليد که از سوي رهبر معظم انقلاب نامگذاري شده است، ادامه داد: فرشبافي به عنوان يک شغل خانگي، زمينه اشتغال بيش از 100 هزار نفر از جامعه هدف کميته امداد و به طور خاص ن سرپرست خانوار و دختران را فراهم کرده و برنامه ما توسعه اين ميزان به چند صد هزار شغل در برنامه‌هاي آينده اين نهاد است.
بختياري با بيان اينکه توليد فرش يک هنر و صنعت ديرين در ايران است، اضافه کرد: اين صنعت کهن يک مزيت براي کشورمان است که در تمام جهان شناخته شده است و بازارهاي بين‌المللي خوبي دارد. با توسعه و تکميل زنجيره ارزش اين محصول، بازار فرش ايران ظرفيت اشتغال فراواني را در اختيار اقشار محروم قرار خواهد داد.
رئيس کميته امداد با اشاره به موفقيت‌هاي مددجويان اين نهاد در حوزه توليد فرش، خاطرنشان کرد: ثبت علامت جمعي «احسان» براي فرش مددجويان کميته امداد براي نخستين‌بار در کشور رخ مي‌دهد که پس از سنجش کيفي محصولات و تطبيق دستورالعمل‌هاي مشخص و استانداردهاي جهاني، انجام شده است.
وي فرش را يک محصول استراتژيک براي کشورمان دانست و تاکيد کرد: با توجه به عضويت کميته امداد در دفتر برندينگ مرکز مالکيت معنوي، اين علامت با درج بر روي محصولات مددجويان مي‌تواند اعتماد مخاطبان را جلب کرده و جايگاه محصولات آنان را ارتقا دهد. نشان احسان همچنين در ارتقاي کسب و کار در سطح ملي و بين‌المللي براي جامعه تحت حمايت بوده مؤثر بوده و گامي اساسي در رشد محصولات خواهد بود.
بختياري اظهار کرد: سازمان جهاني ثبت مالکيت فکري متعهد شده است تا پنج سال زمينه معرفي محصولات فرش مددجويان را در سطح جهان انجام داده و زمينه ارتقاي جايگاه اين محصول در سطح بازارهاي بين‌المللي را فراهم کند. همچنين ثبت جهاني اين علامت تجاري، موجب ايجاد حقوق مالکانه براي توليدات مددجويان شده و جلوي هرگونه سو استفاده را خواهد گرفت.
وي با اظهار اميدواري در مورد اينکه با اجراي برنامه‌هاي مصوب کميته امداد و توسعه اشتغال، موضوع توانمندسازي و شکوفايي استعدادهاي مددجويان عملي شود، افزود: طي سال‌هاي گذشته ارتقاي حقوق مالکيت معنوي با توجه به نقش محوري آن در توسعه اقتصادي جامعه، مورد توجه مسئولان و انديشمندان حوزه اقتصاد قرار گرفته و پروژه توانمندسازي مالکيت معنوي جهت تقويت و رقابت‌پذيري کسب و کارها از طريق ثبت علامت‌هاي تجاري، طرح‌هاي صنعتي و نشانه‌هاي جغرافيايي يکي از برنامه‌هاي ثبت است تا با فاصله‌گيري از روش‌هاي سنتي در تجاري‌سازي و کمک به رونق کسب و کار و ارزش افزوده، شاهد رشد چند برابري و استانداردسازي فعاليت‌هاي اقتصادي باشيم.
رئيس کميته امداد اين نهاد را پيشرو در ايجاد اشتغال در کشور عنوان کرد و گفت: حدود 30 درصد بيکاران کشور مخاطب کميته امداد هستند که توسعه و تمرکز بر زنجيره‌هاي ارزش، بهبود فضاي کسب و کار و استفاده از ظرفيت مختلف اشتغال کشور همچون مراکز نيکوکاري، پارک‌هاي علم و فناوري، کارآفرينان و راهبران شغلي از برنامه‌هاي کميته امداد براي توسعه اشتغال ميان محرومان است.


 


منبع :mehrnews.com


 

اشتغال 100 هزار مددجو در صنعت فرشبافي/رونمايي از نشان جمعي احسان

امداد ,کميته ,مددجويان ,فرش ,اشتغال ,توسعه ,کميته امداد ,کسب و ,در سطح ,فرش مددجويان ,شده است ,رئيس کميته امداد ,مددجويان کميته امداد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید و فروش سگ ژرمن شپرد Carol's life بروز epolyete مهندسان مشاور شهرسازی شارمند نوين بورسيه مرکز تخصصي کاردرماني و گفتار درماني دکتر صابر مهاجرت به استراليا تیلدا رایانه